Rodinné bydlení

Zavolejte nám
+420 603 432 042
nebo napište email

Naše dřevostavby

Stavíme robustní dřevostavby z hotových panelů z výroby…

Obecně o dřevostavbách

Dřevostavby šetrné k životnímu prostředí
Moderní, správně navržené a realizované konstrukce a stavby na bázi dřeva mají řadu předností, zejména v oblasti zatížení životního prostředí při jejich výstavbě, užívání, ale i při jejich likvidaci.

Stavby ze dřeva, úspora za vytápění
Náklady na vytápění rodinných domků a ostatních staveb z moderních konstrukcí na bázi dřeva s dostatečnou tloušťkou tepelné izolace jsou podle zkušeností uživatelů až o několik tisíc Kč měsíčně nižší než u domků z klasických silikátových materiálů. Úsporou nákladů na provoz staveb na bázi dřeva se vytváří pro investora příznivé ekonomické podmínky pro splácení úvěru nebo hypotéky.

Předností je nižší akumulace tepla
Nižší tepelně akumulační schopnosti lehkých dřevěných konstrukcí lze při použití pružného otopného systému a vyšším tepelném odporu konstrukcí využít ve prospěch těchto staveb. Okamžité tepelné ztráty jsou velmi nízké a nízká je i spotřeba energie pro temperování stavby. Výrazně se zkracuje doba na dosažení tepelné pohody bydlení.

Vysoká flexibilita dispozičního řešení
Nízká hmotnost a snadná demontovatelnost stavebních konstrukcí na bázi dřeva vytváří podmínky pro možnost jednoduchých a nenáročných úprav těchto konstrukcí v průběhu užívání stavby. To umožňuje snadnou změnu dispozičního uspořádání domu podle potřeb uživatele a prodlužuje morální životnost těchto staveb.

Možnost výstavby po celý rok
Výstavba formou suché technologie umožňuje racionální využití pracovní síly po celý rok. Podstatně zkracuje nejen dobu výstavby, ale i dobu za kterou jsou vložené finanční prostředky investorů nebo finančních ústavů kryty plnohodnotným, obchodovatelným stavebním dílem.

Vnitřní stěny jsou všechny v nosném provedení – odhlučněné – tl. 15 cm. Vnitřní izolace vnějších stěn je 16 cm + 8 cm polystyrenu (i více) ve fasádním systému TERRANOVA. Všechny stěny jsou oboustranně opláštěny dřevoštěpovou deskou (OSB) tl. 12 mm, nikoliv dřevotřískou. OSB deska je vodoodpudivá (nenasákavá) s velmi vysokou pevností a rozměrovou stálostí. Na vnitřních stěnách je na OSB desce 12,5 mm sádrokarton. OSB desky, ve spojení s rámovou konstrukcí šířky 16 cm u obvodových stěn a 10 cm u vnitřních stěn, vytváří robustní a tuhou konstrukci.

Vlastnosti dřevostavby

TEPELNÝ ODPOR STĚNY = 5,6 m²K/W (0,18 W/m²K) = ENERGETICKÁ NÁROČNOST SKUPINY B

Proč?

  • tepelný odpor stěny je nadčasový 5,6 m²·K/W
    (0,18 W/m²K = energetická náročnost skupiny B)
  • budete mít dům s malou spotřebou energie - dům může být vytápěn teplovzdušným vytápěním od krbu či kamen
  • firma zaručuje kvalitu montované stavby svou odborností a dlouholetou praxí s dřevostavbami v zahraničí i tuzemsku.
  • firma garantuje konstrukci stavby na 50 let
  • střecha nad hlavou Vašim dětem vydrží ...

STAVBY ZE DŘEVA - STAVBY PRO PŘÍŠTÍ GENERACI ...