Rodinné bydlení

Zavolejte nám
+420 603 432 042
nebo napište email

 Iveta 30

Iveta 30 - Příbor

Jak dlouho bydlíte v tomto domě? Kdy byl dokončen?

V domě bydlíme 4 roky, dokončen byl v červenci 2010

Proč jste si zvolili dřevostavbu? naši firmu?

Rychlost výstavby byla silným argumentem, dále menší šíři stěn jsme získali více vnitřního prostoru, tepelné vlastnosti dřevostavby.

Firmu jsme oslovili na základě referencí a následně na základě osobních návštěv zvolili pro výstavbu.

Jak jste byli spokojeni s průběhem výstavby?

S průběhem stavby jsme byli spokojeni, především s dodržováním harmonogramu výstavby, dodržení rozpočtu a flexibilitou, s jakou byly řešeny naše požadavky na změny (změna umístění okna, atd.)

Zvolili jste stavbu na klíč nebo jste si některé práce či dodávky řešili sami? Proč a s jakým výsledkem?

Už při výběru firmy byl náš hlavní požadavek stavba na klíč. Jedinou práci, kterou jsme řešili sami byla základová deska. Dnes hodnotím toto jako jedinou slabinu naší spolupráce. Je velkou škodou, že v době výstavby našeho domu společnost nerealizovala i základové desky. Stavbu na klíč jsme zvolili z několika důvodu: rychlost, odpadá organizace návaznosti řemeslníků, případná reklamace, a především fakt, že dřevostavba má určité technologické postupy a zásady a proto jsme chtěli, aby to byla stavba domu řešena profesionály se zkušeností

Jak probíhalo řešení případných problémů?

Řešení případných problému, které při stavbě domu vznikají, byly řešeny rychle a s ochotou.

Byli jste nuceni řešit reklamaci? Jak jste byli spokojeni?

Reklamaci jsme bohužel byli nuceni řešit. S vyřízením reklamace jsme byli spokojeni.

Řešili by jste dnes na svém domě něco jinak?

Dnes by jsme řešili mnoho věcí na domě jinak. Především by jsme dům zvětšili o pár metrů čtverečních. Zvolili by jsme jiný druh krbové vložky. Zvolili by jsme oboustranně barevné rámy oken a mnoho dalších ať už kosmetických nebo funkčních záležitostí, které ale vždy vyplynou až z  užíváním domu.

Jste spokojeni se svým systémem vytápění a spotřebou? Jaké jsou Vaše roční náklady na provoz? Využíváte plynovou přípojku? Krbové vytápění?

Hned v úvodu výstavby jsme věděli, že plyn využívat nemůžeme (nebylo možné vybudovat přípojku). Celý dům je pouze na elektrickou energii. Vytápění je podlahové, v pokojích jsou přímotopy. Zde by jsme dnes udělali změnu a podlahové topení umístili i do pokojů (důvodem je komfort, který nabízí podlahové topení, co se týká výhřevnosti, jsou přímotopy dostačující.

Další způsob vytápění je krb společně s rozvody teplého vzduchu do ostatních místností.

V sezóně 2012 - 2013, kdy se topilo pouze el. bez využití krbu a celý únor dosahovaly teploty v noci hluboko pod -20°C a denní teploty byly okolo -15°C byl roční náklad na el. energii 35.000,-Kč (vytápění, ohřev teplé vody, provoz ČOV, běžný provoz domácnosti)

V sezóně 2013-2014, kdy byla zima velice mírná, jsme el. vytápění nepoužívali. Topili jsme pouze krbem a rozvody teplého vzduchu.

Vyúčtování v tuto chvíli ještě není k dispozici, ale dá se odhadnout, že spotřeba el. energie klesla cca o 40%.

Lukáš Kresta