Rodinné bydlení

Zavolejte nám
+420 603 432 042
nebo napište email

 Marika

Marika - Dobratice

Do domu jsme se nastěhovali na konci listopadu 2011. Na tento typ stavby narazil na výstavě v Ostravě náš syn s manželkou. V projektech Rodinného bydlení je zaujala možnost si přizpůsobit velikost domu podle svých představ a tak po rodinné poradě jsme šli do toho. Vybrali jsme si dům MARIKA a po nezbytných konzultacích a řešení způsobu financování, byli připraveni ke stavbě. Vlastní příprava projektu probíhala bez obhlédnutí terénu. Proto se v projektu objevila kanalizace do kopce a ne se spádem. Po odstranění tohoto nedostatku začala vlastní stavba v květnu zhotovením základové desky.

Firma naběhla s montáží dřevostavby koncem července a podle určeného harmonogramu s přehledem zvládli veškeré práce. Nezvolili jsme stavbu na klíč, protože se nám zdálo, že některé práce se dají pořídit za nižší cenu. Při samotné realizaci se člověku vždy objeví něco, co by chtěl při pohledu na průběžně dodělávaný domek upravit či změnit. Překvapila nás situace, kdy jsme chtěli dodatečně doinstalovat několik zásuvek pro potřeby el. podlahového topení. Tuto alternativu jsme museli oželet, protože firma provádějící elektroinstalaci v celém objektu nepřistoupila na naše dodatečné požadavky.

Nemáme plynovou přípojku. Celý dům vytápíme krbovými kamny americké produkce vybavené katalyzátorem. Jejich výhřevnost 11kwh zcela v pohodě vytopí prostory domku a ani v zimním období (mrazy pod mínus 10) nebyl problém. Díky katalyzátoru je spotřeba topiva malá a ušetříme nemalé peníze.

Nevýhodou domu je úzké schodiště do patra. V podstatě lze vybavení vrchních místností provést jen v demontovaném stavu. Vzhledem k tomu, že bydlíme v oblasti častých větrných dnů, byli jsme nuceni pozvat firmu po určité době na seřízení oken. Co jsme si sami po roce a půl dodělali navíc, je veranda před hlavním vchodem.

Můžeme říci, že stavba domu byla oproti jiným stavěným domkům v  blízkém okolí, velmi rychlá. Spolupráce s vedením firmy i s řemeslníky na profesionální úrovni, což je dobrým vkladem a pobídkou pro ty, co by chtěli služeb firmy využít. Najít stoprocentní spokojenost zákazníka při veškeré úctě k různým firmám ani nejde.

Moškořovi

Pohled na rodinný dům Marika
Pohled na rodinný dům Marika