Rodinné bydlení

Zavolejte nám
+420 603 432 042
nebo napište email

 Martina

Martina - Ústí nad Labem - Brná

Dům jsem začala stavět v červnu 2007 základovou deskou a  21. srpna 2007 se začala montovat dřevostavba - nastěhovala jsem se 21. prosince téhož roku do ne zcela vybaveného domu. Stavěla jsem skoro na klíč s tím, že finální podlahy, krb, koupelnu, WC a kuchyň jsem budovala již zcela ve vlastní režii. S montáží probíhalo vše OK, až na nervy s dopravou domu vzhledem ke komplikaci s přístupovou cestou. Parta byla vynikající, profesionální.

Problém byl s litými podlahami, protože smluvní firma odmítla dopravit cisternu na pozemek. Nakonec se firma rozhodla dodělat podlahy suchou cestou.

Zde bych chtěla zdůraznit, a to je doporučení pro Vaši firmu i pro budoucí zákazníky, že by bylo vhodné dům dodávat i se základovou deskou - hlavním důvodem je náročnost shánění dodavatele, nervy při výstavbě a hlavně v době, kdy se musíte soustředit na stavbu desky tak se vlastně musíte rozhodovat co a jak v domě - tzn. architekt, elektrikáři atd. mají dotazy, kde zásuvky, odpady v koupelně, kohoutky, umyvadlo, vana, sprcháč atd. atd., jak v kuchyni, kde dřez, sporák, myčka, lednička, jak vysoko zásuvky atd. atd. a vy nemáte čas obíhat budoucí dodavatele koupelny, kuchyně - shánět plánky atd. Takže to bylo velice náročné a kolikrát jsem už fakt nemohla (navíc v té době náročné zaměstnání). Ale konec dobrý, vše dobré:-)!

Jinak jsem opravdu velký fanda dřevostaveb, je v nich úžasné bydlení a s domečkem jsem maximálně spokojená. Vnitřní klima je úžasné, teplota např. 21°C je pocitově úplně jiná v dřevostavbě, než ve zděné stavbě (vím, o čem mluvím). Navíc musím říct, že projekt Martiny A je skutečně úžasný, tak zdařilý a praktický bungalov jsem fakt u žádné jiné firmy neviděla a že jsem jich prohlédla desítky. Úžasné je řešení připojené palubkové kůlny včetně krytého stání pro auto - to fakt nemá chybu - u ostatních bungalovů jsou vidět architektonicky ne příliš zdařilé přístřešky apod.

Na domě bych prakticky neměnila vůbec nic, až na pár maličkostí, které vyplynuly po sedmi letech spokojeného bydlení. Rozhodně bych dala na všechna okna předokenní rolety, doporučte klientům, ať nelitují peněz - v parném létě se to bohatě vyplatí. Dál bych umístila ještě o něco víc zásuvek, tak aby byly na každé stěně, jak v kuchyni, tak v obýváku (ale to je fakt malý detail). Trochu jinak bych řešila místnost WC - je zbytečně široká - ubrala bych cca 20 čísel a o ty by pak byla širší tech. místnost (resp. její část, kterou používám jako šatnu). Malý problém mám s odtahem od digestoře - v mém domě je vyvedená přes kůlnu kolmo do střechy a to způsobuje v zimě, že kondenzuje pára a prokapává digestoří na varnou desku - chci to zkusit nějak zateplit, jestli to pomůže, jinak bych do budoucna řešila vývod vodorovně přes kůlnu ven. Takže vidíte, je to jen pár blbůstek!

Trochu v domě postrádám chladnější místo na skladování potravin, ale to se dá vyřešit vybudováním nějakého sklípku - mimo léto používám pro tyto účely kůlnu:-). Jo a teď mne napadá ještě jedna věc - před dvěma lety se mi přihodila velká nepříjemnost - naštěstí asi jen cca měsíc před odečtem mi začal protékat pojistný ventil na bojleru a já na to nepřišla díky tomu, že hadička je vyvedená do stěny a pak do odpadu - je to moje blbost, ale vůbec jsem si to neuvědomila - ve starém domě jsem měla vedle bojleru na očích kyblík - a tady mne to vůbec nenapadlo, jak je to řešený - díky tomu mi protekl můj měsíční důchod do žumpy :-( - fa za vodu byla 16 tis.!!!! Nechci ani pomyslet, jaká by to byla pálka, pokud by protékal třeba rok. Takže upozornit budoucí klienty, aby čas od času hadičku zkontrolovali, já to teď pravidelně dělám!

Takže doufám, že si z mého nesouvislého blekotání něco užitečného vyberete, moje postřehy i snímky domu můžete samozřejmě použít podle Vašeho uvážení, nejsou tajné. Pokud budete v Ústí, ozvěte se, ráda Vás uvidím.

Mějte hezké podzimní dny, všechny Vás srdečně zdravím

Dáša Padalíková

Pohled na rodinný dům Martina
Pohled na rodinný dům Martina