Rodinné bydlení

Zavolejte nám
+420 603 432 042
nebo napište email

Vybrali jsme pro vás: Oblíbené přízemní domy

Dávno je pryč doba, kdy se stavěly pořádné domy pro více generací. Čím větší, tím lepší! Bylo se čím chlubit. Dnes už je doba jiná.

Spousta lidí tyto domy prodává a staví si malý přízemní dům jen pro sebe. Dům s nízkými náklady a jednoduchou údržbou. Tomuto trendu podléhá nejen starší generace, ale i jejich dospělé děti, které jsou vytíženy prací a doma už chtějí jen odpočívat. Přízemní domeček na zahrádce vidí jako ideální místo pro relaxaci.

Na přízemní dům je ovšem nutné mít vhodný pozemek. Na málokterém pozemku si můžete postavit, co chcete. V případě, že to povolí stavební regulativy, je možné umístit přízemní dům i do svahů.

Mnohdy se setkáváme s podmínkou, že přízemní dům musí splňovat požadavek na vesnický dům se sedlovou střechou. Úhel střechy může být až 30 - 40 st. V požadavcích může být i obdélníkový tvar půdorysu, a to zejména v chráněných krajinných oblastech. Těmto podmínkám nejlépe vyhovují domy Isabela a menší Isabelka v mnoha verzích dotvářených na zakázku. Pro CHKO je vhodný také dům Marika, který může být jako 3+KK v přízemní variantě nebo jako podkrovní dům 5+KK již s minimálními úpravami.

Přízemní rodinný dům IsabelaPřízemní dům Isabela Přízemní rodinný dům IsabelkaPřízemní dům Isabelka Přízemní rodinný dům Marika 10Přízemní dům Marika 10

Oblíbenými domy do 100 m² podlahových ploch jsou domy Taša, Jitka C, Edita, Iveta 16 a Isabelka 13.

Oblíbenými znamená, že se při tvorbě domu, který se přizpůsobuje požadavkům zákazníka a podmínkám stavby, vychází ze studií těchto domů. Ke každému domu lze samozřejmě dotvořit kryté stání se skladem či se dále přizpůsobit požadavkům na cokoli. Garáž je většinou řešena samostatně.

K oblíbeným patří samozřejmě i větší přízemní domy ve variantách 4+KK a 5+KK.

Přízemní domy 4+kk: Jitka A, Iveta 18, Iveta 30, Iveta 40, Šárka a Isabela

Přízemní domy 5+kk: Gita, Zela a Iveta 30

Opět platí, že každý dům se upravuje podle požadavků na míru!

Přízemní domy s garáží vhodné i na úzké parcely:

V případě, že chcete, aby součástí vašeho domu byla garáž, jsou pro vás vhodné domy:

Iveta 8, o něco menší je Iveta 9, Iveta 11, Iveta 1, Hana, Martina (3/4+kk).

Velice atraktivní je dům s dvojgaráží KAMI. U tohoto domu zajišťuje jednoduchý půdorys velkou variabilitu. Původní dům je 4+KK s dvěma koupelnami a dvojgaráží. Lze jej upravit například na 5+KK, 5+1, garáž zmenšit například na 1,5 apod.

Prostě u nás je vše dovoleno! Pokud to projde stavebním úřadem…

Štítky k článku: oblíbené domy, přízemní domy, bungalovy, malé domy